4X20M26252 - Lenovo 45-Watts Standard USB Type-C AC Power Adapter
Mfr Part#:
4X20M26252 | See more Power Adapter
Availabilty: In stock
Condition:
New
GTIN:
icon
Manufacturer: Lenovo
Lenovo
Payment Payment Payment
Lenovo 4X20M26252 power adapter/inverter Indoor 45 W Black
45W USB-C AC Adapter
  • Power supply type: Indoor
  • Output power: 45 W
  • Purpose: Laptop AC-to-DC
  • Adjustable output voltage
  • Black
About Lenovo 4X20M26252, Laptop, Indoor, 45 W, AC-to-DC, Black, 40 mm
Lenovo 4X20M26252. Purpose: Laptop, Power supply type: Indoor, Output power: 45 W. Product colour: Black. Width: 40 mm, Depth: 93 mm, Height: 28.5 mm
This Lenovo 45W Standard AC Adapter (USB Type-C) Power Adapter offers fast, efficient charging at home, in the office, or on the go. This power adapter is compatible with ThinkPad USB-C enabled Notebook and Tablet. Smart Voltage: Its PD technology automatically detects and delivers 5V/2A,9V/2A ,15V/3A or 20V/2.25A
- The PD technology automatically detects and delivers 5V/2A,9V/2A ,15V/3A or 20V/2.25A
- Tested, reliable and backed by a one-year limited warranty
Condition:
New
Manufacturer:
Lenovo
Stock:
In Stock
Features
Purpose
Laptop
Power supply type
Indoor
Power current type
AC-to-DC
Output power
45 W
Adjustable output voltage
Yes
Design
Product colour
Black
Weight & dimensions
Width
40 mm
Depth
93 mm
Height
28.5 mm
Weight
170 g
Logistics data
Harmonized System (HS) code
Top reasons to buy 4X20M26252 Lenovo from us
100% Low Price Guarantee