816647-L21 - HPE 2.10GHz 9.60GT/s QPI 50MB L3 Cache Intel Xeon E7-8870 v4 20 Core Processor for DL580 Gen9 Server
Refurbished
Manufacturer: HPE
HPE
Payment Payment Payment
HPE Intel Xeon E7-8870 v4 processor 2.1 GHz 50 MB L3
Intel Xeon E7-8870 v4, 50M Cache, 2.1 GHz, 9.6 GT/s QPI, 1P
  • Intel Xeon E7 v4 E7-8870V4 2.1 GHz
  • 50 MB L3 LGA 2011 (Socket R)
  • Processor cores: 20 14 nm 64-bit 140 W
  • Maximum internal memory supported by processor: 3.07 TB DDR3-SDRAM, DDR4-SDRAM
About HPE Intel Xeon E7-8870 v4, Intel Xeon E7 v4, LGA 2011 (Socket R), 14 nm, E7-8870V4, 2.1 GHz, 64-bit
Options, accessories, services and support for all your HP and Compaq products.
Customer Questions
No Questions
Write Your Own Review
You're reviewing: 816647-L21 - HPE 2.10GHz 9.60GT/s QPI 50MB L3 Cache Intel Xeon E7-8870 v4 20 Core Processor for DL580 Gen9 Server
Your Rating:
loader
Loading...
You submitted your review for moderation.
Trusted by over 20,000 customers globally
Brand Logo
Brand Logo