Mfr Part#:
P37151-B21 | See more Server System
Availabilty: In stock
Condition:
Refurbished
GTIN:
icon
Manufacturer: HPE
HPE
Payment Payment Payment
HPE ProLiant DL180 Gen10 server Rack (2U) Intel Xeon Silver 4208 2.1 GHz 16 GB DDR4-SDRAM 500 W
Intel Xeon Silver 4208 (2.1GHz, 11MB), 16GB DDR4, 12 LFF HDD, Smart Array P816i-a SR Gen10, 1x 500W PS
  • Intel Xeon Silver 4208 2.1 GHz
  • 16 GB 2933 MHz DDR4-SDRAM
  • Rack (2U) 500 W
About HPE ProLiant DL180 Gen10, 2.1 GHz, 4208, 16 GB, DDR4-SDRAM, 500 W, Rack (2U)
HPE ProLiant DL180 Gen10. Processor family: Intel Xeon Silver, Processor frequency: 2.1 GHz, Processor model: 4208. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM. HDD interface: Serial ATA, Serial Attached SCSI (SAS). Ethernet LAN. Power supply: 500 W, Redundant power supply (RPS) support. Chassis type: Rack (2U)