CBL-PWR-10AC-STR-IT - Juniper 8.2ft Standard Power Cord
Mfr Part#:
CBL-PWR-10AC-STR-IT | See more Power Cables
Availabilty: In stock
Condition:
Refurbished
Manufacturer: Juniper Networks
Juniper
Payment Payment Payment
Juniper CBL-PWR-10AC-STR-IT power cable 2.5 m
AC power cable, Italy (10A, 2.5 m) - straight version, required for M7i and M10i router series
  • 2.5 m
  • Male
  • Female
About Juniper CBL-PWR-10AC-STR-IT, 2.5 m, 230 V, 10 A
Juniper CBL-PWR-10AC-STR-IT. Cable length: 2.5 m. Input voltage: 230 V, Input current: 10 A
Manufacturer:
Juniper
Stock:
In Stock
Features
Connector 1 gender
Male
Connector 2 gender
Female
Cable length
2.5 m
Compatibility
Juniper M7i, M10i
Power
Input voltage
230 V
AC input frequency
50 Hz
Input current
10 A
Other features
Input connection type
CEI 23-16
Top reasons to buy CBL-PWR-10AC-STR-IT Juniper from us
100% Low Price Guarantee